Wojciech Starowicz został mistrzem cukiernictwa!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasz ambasador Wojciech Starowicz zdał egzamin na mistrza cukiernictwa z wynikiem bardzo dobrym! Pracą dyplomową było wykonanie tortu i babeczek cateringowych w wersji roślinnej. Jest to pierwszy zdany egzamin mistrzowski z wegańskimi ciastami. Wojtku, gratulujemy!

Cech Rzemiosł Spożywczych w Krakowie jest bogatą w tradycję organizacją, zrzeszającą piekarzy, cukierników i wędliniarzy. Aby uzyskać tytuł mistrza trzeba zdać etap teoretyczny, w którym sprawdzana jest wiedza i umiejętności związane z zawodem cukiernika oraz etap praktyczny, polegający na samodzielnym wykonaniu przez kandydata zadań egzaminacyjnych, sprawdzających zdolności praktyczne.

praca dyplomowa

Wojciech od najmłodszych lat związany jest z cukiernictwem. W ofercie jego cukierni znajdziemy tradycyjne wypieki w wersji roślinnej, takie jak drożdżówki, jagodzianki czy kremówki. Cukiernia Starowicz udowadnia, że będąc na diecie roślinnej nie musimy żegnać się z ukochanymi smakami, znanymi z dzieciństwa.

fot. Aleksandra Otko

Wojciech niedawno dołączył do ambasadorów Chefs for Change, a efekty jego współpracy z innymi profesjonalistami można znaleźć w Roślinnym Przewodniku Cukierniczym (do pobrania TUTAJ).

Anna Jęśko
blog Chefs for Change | miłośniczka podróżowania, jogi, herbaty i dobrej książki

Przeczytaj też