Finałowa kolacja Chefs for Change 2019 dla 200 osób

W maju 2019 roku nazwaliśmy gdyńską edycję Chefs for Change „największą roślinną kolacją fine diningową w Polsce”. Wtedy do stołów w restauracji Biały Królik zasiadło 107 osób. Niecałe pół roku później w warszawskiej Fortecy Kręgliccy zebrało się już 200 gości! Skala i tempo, w jakim nasz projekt zaczął się rozwijać dobitnie udowadnia wzrost zainteresowania kuchnią roślinną w Polsce.

2 października 2019 w zabytkowym Forcie Legionów, w którym mieści się Forteca aromatyczne, jesienne menu przygotowali nasi niezawodni ambasadorzy – Maria Przybyszewska, Marcin Popielarz, Grzegorz Łapanowski, Tomasz Olewski, a także goście specjalni – szefowa kuchni Fortecy, Marzena Hajn, Dominika Targosz (Cafe Bar Havana) oraz Monika Dąbrowska, zwyciężczyni II edycji Hell’s Kitchen Polska. Kolacja stanowiła również wstęp do rozpoczynającej się kolejnego dnia konferencji Plant-Powered Perspectives, organizowanej przez RoślinnieJemy dla producentów żywności zainteresowanych roślinnymi innowacjami w branży spożywczej.

W trakcie wieczoru odbyła się również cicha aukcja charytatywna, na której wylicytować można było m.in. wegańską galanterię od Fairma oraz Alexandra K, biżuterię Sote i Unikke design, porcelanę FOR.REST, śniadanie dla dwóch osób w Leonardo Verde, a także vouchery na trening z Emilem Stanisławskim z Akademii Kettlebells oraz warsztaty z Alicją w Krainie Warzyw. Dochód z aukcji wesprze działania Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

W trakcie kolacji szefowie uraczyli naszych gości babą ghanoush z pieczoną papryką i dynią, zupę velouté z karmelizowanej szalotki z grzybami i ziemniakiem z ogniska, palone warzywami z korzennym puree dyniowym, kluska buraczanego z szarpaną czerwoną kapustą, a także sticky pudding ze słodem jęczmiennym oraz mus czekoladowy z suszonymi owocami i sosem z rokitnika. W kieliszkach znalazła się natomiast kombucha hibiskusowa Zakwasowni oraz wina Pracowni Red Wine & Whisky.

Oczywiście kolacja nie odbyłaby się bez wsparcia naszych partnerów:

Jeszcze raz chcieliśmy im wszystkim bardzo podziękować!

W sumie w 2019 roku gościliśmy na naszych kolacjach w Gdyni, Poznaniu i Warszawie prawie pół tysiąca ludzi, a w całym projekcie wzięli udział m.in.: Marcin Popielarz, Maria Przybyszewska, Grzegorz Łapanowski, Tomasz Olewski, Jacek Koprowski, Rafał Koziorzemski, Dawid Łagowski, Dominika Targosz, Marzena Hajn, Monika Dąbrowska, ale także laureaci programu MasterChef Junior – a to dopiero początek zmiany!


fot. Michał Matraszek, Joanna Ogórek

Przeczytaj też